Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


Channel Description:

تالار گفتگوی دانشجویان پیام نور - http://www.ipnuforum.ir

older | 1 | .... | 31 | 32 | (Page 33)

  0 0

  با توجه با مطرح شدن فاكتورهاي محيط زيستي در طراحي محصولات و بخصوص ميزان انتشار گازهاي گلخانه اي نظير دي اكسيد كربن بعنوان مهمترين عامل ايجاد اثر گلخانه اي ، هم اكنون در كليه پروژه هاي بزرگ ساختماني و عمراني مقايسه محصولات مختلف از اين جنبه بسيار مهم و حياتي بنظر مي رسد.

  اتحاديه اروپا بعنوان سردمدار و پيشرو در ثبت و اجراي محدوديت هاي جديد محيط زيستي براي كليه محصولات مورد استفاده در پروژه هاي عمراني مي باشدو معمولا از كليه امكانات تبليغاتي جهت اشاعه فرهنگ جديد در مصرف كمتر و بازيافت، تلاش مجدانه هاي مي نمايد. بعنوان مثال اين اتحاديه تبليغ فوق را بصورت بسيار گسترده در المپيك لندن انتشار نمود تا از اين فضاي تبليغاتي جهت ساختن آينده اي بهتر، بهره حداكثري ببرد.
  از طرف ديگر انتشار آمارهاي اخير در مورد اينكه ميزان انتشار گازهاي گلخانه هاي (GHG) از عصر صنعتي سازي تاكنون حدود 40 درصد افزايش يافته است كه باعث افزايش دماي زمين بين 2 تا 4 درجه سانتيگراد مي گردد كه نتيجه آن آب شدن مقدار زيادي از يخ هاي قطبي و در نتيجه وقوع طوفان ها و وقايع ناخوشايند طبيعي مي گردد.

  با توجه مطالب فوق، در آخرين اجلاس سازمان ملل در مسئله محيط زيست كه در سال 2009 در شهر كپنهاك- دانمارك رگزار گرديد، مقرر گرديد، كه سياست گذاري لازم جهت كاهش انتشار تا سال 2050 به مقدار 80 درصد سطح انتشار گازهاي گلخانه اي سال 1990 برسد.
  اين مقاله در واقع بررسي است كه توسط موسسه تحقيقاتي اب و محيط زيست در دانشگاه مهندسي دانشگاه كارديف بريتانيا و توسط آقاي ماتيو كاول جهت كميته اجرايي المپيك لندن 2012، براي مقايسه بررسي لوله هاي سايز بزرگ پلي اتيلني و يا بتوني از منظر انتشار گازهاي گلخانه اي و در راس آن انتشار گاز دي اكسيد كربن تهيه و در كنفرانس جهاني لوله هاي پليمري در سپتامبر 2012 در بارسلونا ارائه گرديد.

  كشور بريتانيا با توجه به هدف گذاري انجام شده توسط سازمان ملل در سال 2050 هدف گذاري كوتاه مدت تري را براي خود تا سال 2020 نيز در نظر گرفته است كه مي بايست مقدار انتشار گازهاي گلخانه اي را تا سال 2020 به ميزان 34 درصد كاهش دهد. اين تصميم، تاثير بسيار عميقي بر روي صنايع اين كشور و استراتژي هاي كوتاه مدت و بلند مدت تصميم گيري در اين كشور گذاشته است كه به عنوان نمونه در صنعت آب و فاضلاب ، به نمونه استراتژي تدوين شده توسط دو شركت United Utilises و Anglian water كه دو موسسه بزرگ در اين كشور مي باشند، بسنده مي گردد.

  در حال حاضر و براي بررسي و كنترل موضوع انتشار گازهاي گلخانه اي در اين كشور، تغييراتي در چارت سازماني كليه موسسات دولتي و مصرف كننده هاي بزرگ اتفاق افتاده است و در همه اين شركت ها فرد و يا گروهي با نام Carbon Manager ( مدير كنترل انتشار گازهاي گلخانه اي ) ايجاد گرديده است كه وظايف آنها صرفا بررسي و ارزيابي پروژه هاي در دست، از اين منظر بخصوص مي باشد.قیمت لوله پلی اتیلن-فروش لوله پلی اتیلن-لیست قیمت پلی اتیلن اين بررسي بخصوص بر روي مقايسه مقدار انتشار گازهاي گلخانه اي بين 1 متر لوله پلي اتيلن و بتوني و در سايزهاي 600و 750 و 900 و 1050 و 1200 و 1350 و 1500 و 1800 ميليمتر مي باشد.
  در جدول زير موارد بررسي شده و خارج از اين بررسي معين گرديده است.

  مواردي كه در اين بررسي نيامده است مواردي كه در اين بررسي آمده است
  8. ماشين آلات مورد استفاده در محل نصب
  9. حمل ونقل ماشين آلات نصب
  10. حمل و نقل نيروي انساني نصاب
  11. فرآيند نصب
  12. جمع آوري پس از پايان طول عمر
  13. بازيافت

  مواد اوليه
  حمل مواد اوليه به كارخانه توليدي
  حمل و نقل داخل كارخانه
  مقدار مصرف برق و گاز
  مقدار ضايعات توليد
  مقدار مصرف برق و گاز
  حمل و نقل از محل كارخانه به محل مصرف

  0 0

  پانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی، بهمن ماه سال جاری در محل پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

  دکتر امید توکلی، دبیر پانزدهمین کنگره مهندسی شیمی با اعلام این مطلب به خبرنگار علمی ایسنا گفت: پانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی با شعار «مهندسی شیمی؛ توسعه دانش بنیان فناوری و تولید ثروت ملی» بیست و هشتم تا سی‌ام بهمن ماه در محل دانشکده مهندسی شیمی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

  .png  logo-cape-wp-big.png (اندازه: 17.41 KB / دانلودها: 20)
  رییس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله محورهای این کنگره را پدیده‌های انتقال ترمودینامیک، فرآیندهای جداسازی، مدل‌سازی و شبیه‌سازی، دینامیک سیالات محاسباتی، کاتالیز و طراحی راکتور، مهندسی و کنترل فرآیند، زیست فناوری – مهندسی پزشکی – صنایع غذایی و دارویی، فناوری نانو، علوم و مهندسی پلیمر، نفت و مهندسی مخازن، مهندسی محیط زیست و ایمنی فرآیند، استانداردسازی و آموزش در صنایع شیمیایی و انرژی‌های تجدید پذیر عنوان کرد.

  وی با بیان این که علاقمندان جهت ارسال مقاله در پانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی تا بیستم آبان ماه فرصت دارند نسبت به ارسال مقالات خود اقدام کنند، گفت: نتایج داوری نیز ششم دی ماه مشخص خواهد شد.

  علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر از جزییات پانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی می‌توانند به نشانی اینترنتی http://www.ichec15.ir مراجعه کنند.

  0 0

  بچه ها امتحان آز حرارت
  از روز پنچ شنبه به شنبه هفته آتی
  ساعت 12 ظهر
  در مجتمع آب و برق انتقال یافت...

  0 0

  İmage

  سال 2011 | 232 صفحه | ISBN: 9780470567951 | 9 MB | [تصویر: pdf_icon.png]


  معرفی: اسپن پلاس یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های نرم‌افزاری شبیه‌سازی فرآیند است که به‌صورت صنعتی و آکادمیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  اگرچه این نرم افزار در بسیاری از شرکت‌ها و دانشگاه‌ها موجود است اما هیچ کتاب درسی که به آموزش استفاده گام به گام از این نرم‌افزار اختصاص یافته باشد، وجود ندارد.
  ساختار کتاب “خودآموز اصول اسپن پلاس″ در تقلید یک محیط کلاس درس/کارگاه، منحصر به فرد است.
  هر فصل با معادل یک درس در کلاس آموزشی آغاز می‌شود و توسط کارگاه‌هایی که تجربه‌ای در زمینه موضوع آن فصل فراهم می‌کنند، دنبال می‌شود.  İmage مطالعه، اندیشیدن با ذهن دیگری است. "آرتور شوپنهاور"

  0 0

  دانشمند ایرانی، محقق جوان برتر مهندسی شیمی 2014 آمریکا شد


  .jpg  Untitled-112.jpg (اندازه: 79.62 KB / دانلودها: 23)
  استاد ایرانی هاروارد-ام‌آی‌تی به عنوان برنده جایزه محقق جوان شاخه مهندسی و علوم نانو (NSEF) موسسه مهندسی شیمی آمریکا (AIChE) در سال 2014 انتخاب شد. این جایزه به طور سالانه اهدا شده و تحقیقات میان‌رشته‌یی برجسته در علوم و مهندسی مقیاس نانو توسط دانشمند یا مهندسی را که در مراحل اولیه کار حرفه‌یی خود (ظرف مدت 10 سال از اتمام بالاترین مدرک) قرار دارد به رسمیت می شناسد. جایزه مذکور در نشست پائیزه AIChE در آتلانتا به پرفسور علی خادم‌حسینی اهدا خواهد شد که در آن به عنوان سخنران جایزه شاخه مهندسی و علوم نانو موسسه حضور خواهد داشت. جایزه محقق جوان انجمن مهندسی و علوم نانو به دانشمندان زیر 40 سال برای به رسمیت شناختن مشارکتهای برجسته آنها در محاسبات مهندسی شیمی و ادبیات فناوری سیستمها ارائه می‌شود. افراد باید در روز 31 دسامبر سال اهدای جایزه دارای سن 39 سال و کمتر باشند. این جایزه شامل یک پلاک و مبلغ 3000 دلار است. موسسه تامسون رویترز، پروفسور خادم حسینی را براساس تعداد مقالات ISI به عنوان یکی از پژوهشگران بسیار ذکر شده در فهرست به روز شده خود که در ژوئن 2014 منتشر شد، به رسمیت شناخته است. این فهرست متشکل از محققان بیشتر ذکر شده در دسته بندی‌های مختلف علمی است که به طور معمول شامل کمتر از 1 درصد از تمام پژوهشگران است. دکتر خادم‌حسینی در در حوزه علم مواد این جایگاه را به خود اختصاص داده است.

  0 0

  اجرای پروژه تبدیل زباله‌های شهری به انرژی با تکنولوژی پلاسما در کشور


  مدیر طرح پلاسما گفت: پروژه تبدیل زباله‌های شهری به انرژی با استفاده از تکنولوژی پلاسما و با حمایت ستاد انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال اجرایی شدن است.

  .jpg  6.jpg (اندازه: 6.83 KB / دانلودها: 9)
  به گزارش سرویس علمی ایسنا، هر روز چندین میلیون تن زباله در سطح کشور تولید می‌شود که می‌تواند منبعی برای تولید انرژی باشد، طرح تبدیل زباله به انرژی با همکاری ستاد انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال انجام است. در این پروژه طرح گازی کردن زباله با استفاده از فناوری مشعل پلاسمایی برای نخستین بار در پژوهشگاه صنعت نفت اجرایی شد.

  دکتر حمیدرضا بزرگ‌زاده، مدیر طرح پلاسما در پژوهشگاه صنعت نفت درباره این پروژه اظهار کرد: پروژه تبدیل زباله‌های شهری به انرژی با استفاده از تکنولوژی پلاسما است که در آن برای تولید گاز سنتز زباله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. وی با بیان اینکه مساله اصلی در این طرح ساخت مشعل پلاسما بود، گفت: تکنولوژی ساخت مشعل پلاسما توسط شرکت‌های خارجی انجام می‌شد که خوشبختانه با شرکتی ایرانی و فعال در زمینه ساخت این مشعل‌ها آشنا شدیم.

  بزرگ‌زاده عنوان کرد: پس از آن با حمایت مالی ستاد انرژی‌های تجدیدپذیر ساخت پایلوت کوچک به منظور تست مشعل با توان 10 کیلووات انجام شد، پس از انجام تست نتیجه گرفته شد امکان ساخت مشعل با توان‌های بالاتر هم وجود دارد.

  مسؤول طرح پلاسمای ستاد انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین گفت: در حال حاضر ساخت مشعل پلاسما با توان 10 تا 40 کیلو وات وجود دارد و برای ساخت مشعل با توان بالاتر و توسعه آن نیز برنامه‌هایی در دست داریم. ما مشکل توان مشعل را با جایگزینی تعداد سه مشعل حل کردیم.

  وی با بیان اینکه در انگلستان دو رآکتور با تبدیل هزار تن زباله به انرژی در روز با تکنولوژی پلاسما در حال راه اندازی است، گفت: اکنون در پژوهشگاه صنعت نفت، یک تن زباله در روز در پایلوت تبدیل به انرژی می‌شود که مراحل نصب و راه اندازی خود را پشت سر می‌گذراند، به طوری که تمام تجهیزات فراهم و رآکتور نصب شده است. البته در آینده قطعا این تکنولوژی توسعه پیدا می‌کند.

  بزرگ‎زاده اظهار کرد: به دلیل عدم استفاده از سوخت فسیلی در مشعل پلاسما، هر نوع ماده‌ای در محیط آن قرار گیرد به علت وجود دمای بسیار بالا تبدیل به گاز می‌شود. این گازها متان، هیدروکربورهای سبک و گاز سنتز هستند.

  وی ادامه داد: بعد از پاک‏سازی برای فرآیندهایی مانند جی.تی.ال برای تولید بنزین و گازوئیل و به عنوان خوراک در پتروشیمی‌‏ها استفاده می‌شود. همچنین بعد از جداسازی گاز سنتز می‌‏توان از هیدروژن آن برای پیل سوختی بهره برد.

  0 0

  با سلام خدمت دوستان

  کلاس های استاد صمیمی روزهای یک شنبه 9 آذر و دو شنبه 10 آذر به ترتیب به روزهای شنبه 15 آذر و سه شنبه 18 آذر موکول گردید.

  با تشکر

  منبع خبر آقای اسفندیاری

  0 0

  با عرض سلام

  فایل تمرین های هایسیس مربوط به دو جلسه ی اخیر را میتوانید از لینک زیر دریافت نمایید.


  .zip  1.zip (اندازه: 208.18 KB / دانلودها: 14)

  جزوه ی آموزش هایسیس زبان اصلی (جزوه ی استفاده شده توسط استاد)


  .pdf  HYSYS_for_UTM_Degree%2B%2B_Program.pdf (اندازه: 6.23 MB / دانلودها: 24)

  جزوه ی آموزش هایسیس زبان فارسی

  لینک دانلود

  0 0

  رویکرد انجمن علمی مهندسی شیمی پیام نور مرکز اصفهان در 1393 در جشنواره استانی و ملی حرکت دانشگاه های پیام نور

  کسب مقام اول :در حوزه ی مسابقات علمی و فناورانه در استان اصفهان و در کشور


  کسب مقام : انجمن علمی برگزیده در استان اصفهان


  کسب مقام: دبیر انجمن علمی برگزیده در استان اصفهان

  .jpg  IMG_20141209_182931-1.jpg (اندازه: 354.01 KB / دانلودها: 1)
  مصاحبه با برگزیدگان این دوره در شبکه استانی اصفهان در ساعت 8 یا 9 امشب ( 18 آذر)

  0 0

  İmage

  سال 2013 | 352 صفحه | ISBN: 9781461491255 | 7 MB | [تصویر: pdf_icon.png]


  معرفی: هدف کتاب درسی “مهندسی شیمی و مهندسی فرآیندهای زیستی” ایجاد یک پایه قوی درزمینه اصول مهندسی شیمی و مهندسی فرآیندهای زیستی در دانشجویان مهندسی سال اول می‌باشد.
  این کتاب به‌جای آنکه یک دید کلی از این دو موضوع را ارائه دهد، درجهت دستیابی به صلاحیت موردنظر، حوزه‌های خاصی را تعیین و بر آن‌‌ها تمرکز کرده است.
  این استراتژی، نتیجه مستقیم نمایش مطالعاتی است که دوره‌‌های گسترده‌ای در سطح دانشجویان سال اول، آن‌ها را اغلب با مواد زیادی رها می‌کنند که نتیجه آن نرخ پایین بقای دانشجویان می‌باشد. این کتاب به‌طور ویژه بر موضوع توازن مواد، تاکید خواهد داشت تا دانشجویانی که بر اساس این کتاب، یک دوره آموزشی را می‌گذرانند، به‌طور قابل توجهی در سطح بالاتری در رده‌بندی Bloom (دانش، درک مطلب، کاربردها،‌تحلیل و ترکیب، ارزیابی، ساخت) مرتبط با توازن مواد، قرار داشته باشند.  İmage کتاب را زیاد مطالعه کنید تا بفهمید که هیچ نمى‌دانید. "مُنْتِسکیو"

older | 1 | .... | 31 | 32 | (Page 33)